31 Ocak 2016 Pazar

Gece Bakım Rutinim

  Ben de birçoğumuz gibi gece makyaj çıkarmadan uyuyamayanlardan yani doğru tarafta olanlardanım. Gece 23.00-02.00 cildimizin en çok yenilendiği zaman dilimi ve kesinlikle makyaj ve kirden arınmış olması gerekiyor.


  Makyaj yapmayı çok seviyoruz ama makyajımızı cildimizden çıkarmadığımızda makyajla bile kapatılamayan sivilcelere, mat ve sağlıksız bir görüntüye sebebiyet verebiliyoruz. Eve gelir gelmez daha acil bir işim yoksa hemen makyajımı çıkarmaya çalışıyorum, cildim ne kadar nefes alırsa o kadar iyi aslında. İlk olarak makyajımı makyaj temizleme pedleri ve durulanmayan ürünleri kullanarak temizliyorum, daha sonra bir jel ile yıkayıp duruluyorum. Ardından bir 5 dakika bekleyip nemlendirici özelliği de olan bir serum uyguluyorum ve ayriyeten nemlendirici uygulamama gerek kalmıyor.
  
 Dişlerimi fırçalayıp ağız çalkalama suyunu kullandıktan sonra mutlaka bir dudak balmı sürme ihtiyacı duyuyorum zira dudaklarım çok fazla kuruyor.  Ve tabi ki bir sonraki gün yapacaklarımı ve yapmayı düşündüklerimi ajandama yazıyorum nedense planlı olmak benim zihnimi çok rahatlatıyor.  Hayat plansız programsız yaşamak için çok kısa, hiçbir anı boşa geçirmemek lazım. :)

  Ürünlerin ayrıntılı incelemelerini mutlaka yazmak istiyorum ilerleyen zamanlarda ama ondan önce merak ettiklerinizi sorarsanız mutlaka yardımcı olurum. Hoşçakalın ! ^.^
  
  

2 yorum:

  1. Yves rocher ürününüzü merak ettim :)

    YanıtlaSil
  2. Çok başarılı bir ürün mutlaka tavsiye ederim suya dayanıklı makyajı hemen çıkarıyor :)

    YanıtlaSil