9 Şubat 2016 Salı

Yves Rocher Greyfurt Özlü Ferahlatıcı Yüz Spreyi

 Yves Rocher her zaman doğaya olan yakın duruşu ve diğer markalara göre nispeten temiz içerikli kozmetik ürünleriyle beni hep kendine çekti.  Bu markaya ait aldığım çoğu üründen baya memnun kalmakla birlikte hiçbir ürün içeriğinden de bir şikayetim olmadı şimdiye kadar.   
   Son Yves Rocher alışverişimde aldıklarım bunlar idi. Sağdaki iki ürünü alınca sol taraftaki vücut yağını hediye verdiler. Benim amacım sadece Yves Rocher Greyfurt Özlü Ferahlatıcı Yüz Spreyi'ni almaktı ama satıcı bayan hediye ürün geleceğini söyleyince bende hemen annem için Gençleştirici ve Yenileyici El ve Tırnak Kremi'ni aldım. Diğer iki ürünün de inceleme yazısı ilerleyen günlerde gelecek :)
Yves Rocher Greyfurt Özlü Ferahlatıcı Yüz Spreyi

  Gelelim Greyfurt Özlü Ferahlatıcı Yüz Spreyi'ne. Öncelikle greyfurta ve greyfurt kokusuna bayılırım. İçeriğinde organik greyfurt özü ve organik papatya suyu olduğu yazıyor. Cildi arındırır, ferahlatır ve makyajı sabitler diyor. Ferahlatma ve makyaj sabitleme bence kısmen okey ama arındırma? Nasıl arındıracak ki bi kere :) makyajdan arındıracaksa arındırmasın zaten dimi? :) Şaka bir yana üzerinde arındırır yazısını okuyunca dedim ki bozar bu benim tüm makyajımı... Ama tabi ki bozmadı.

  Ben nasıl kullandım? Farlarımı sürerken renklerini daha belirgin yapmak için kullandım, başarılıydı. Pudramı eğer süngerle süreceksem süngerimi nemlendirdim; fırçayla süreceksem en son un kurabiyesi görüntüden kurtulmak için direk yüzüme sıktım bunlarda da başarılıydı. Gerçekten de silip attı yüzümdeki cakey görüntüyü. Ama "Aman allahım makyajım yüzümde saatlerce kaldı" diyebilir miyim? Hayır. Belki süresini uzatmıştır ama ben farkına varamadım açıkçası. Ki piyasada bu ürünü ezip geçecek birçok makyaj sabitleyici varken bu üründen de çok medet umarak almadım açıkçası. Benim genel olarak alma isteğim makyaj süngerlerimi ve fırçalarımı ıslatmak için bir üründü.

  Gün içinde eğer fondötenimin üzerinden pudrayla geçeceksem atıyorum bunu çantama, pudramın süngerini ıslatıp bu şekilde uyguluyorum gerçekten de işe yarıyor. 

  Ambalaj gerçekten kötü. Sprey mekanizması içerisindeki ürünü yüzünüze homojen olarak dağıtamıyor. Ben bu yüzden genelde süngerimi ya da fırçamı ıslatıp öyle uyguluyorum.

  Sonuç olarak efsane bir ürün diyemem ama bitene kadar kullanırım eğer yerine koyacağım bir ürün bulmazsam da tekrar alırım. Fiyatı ise 14 tl. 

Hoş kalın!
  


2 yorum:

  1. Bu tarz yüze fıslatılan şeylere kafayı takmış olabilirim bu ara,indirimde filan bulursam alıp denemek isterim :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haha bence fiyatina göre iyi bir ürün, saatlerce kalıcı makyaj ümidi ile almassaniz tabi. Su an indirimde degil malesef :/

      Sil